Hozzávalók
1/2 kg sertéshús darálva
1/2 marhahús darálva
egy marék zsemlemorzsa
1-2 dl tej
vöröshagyma
só
bors
töltelék
3 egész tojás
2 zsemle
1-2 dl tej a zsemle áztatásához
1 nagy sárgarépa
1 cs. petrezselyemzöld
egy maréknyi zöldborsó
1/2 karalábé
kis fejecske karfiol
só
Zsiradék a sütéshez
1/2 kg sertéshúst, 1/2 kg marhahúst ledarálunk és jól összekeverjük. Hozzáadunk jó egy marék zsemlemorzsát, majd egy-két dl tejet, attól függően, hogy a húsunk mennyire vizes. Sózzuk. Mivel a hús 1 kg, és mellette vannak a zöldségek is esélyesen legalább 1 evőkanál sóval kell dolgoznunk.
Szórjuk meg borssal is ízlés szerint, és reszeljünk bele egy vöröshagymát is - majd ezekkel is eldolgozzuk.
Külön tálban a következő keveréket készítjük:
3 tojás sárgáját, 2 tejben áztatott kinyomott, szétmorzsolt zsemlét, 3 tojás habját, kevés törött borsot egy nagy szál tisztított, reszelt sárgarépát és nagyon finomra vágott petrezselymet, egy marék zsenge borsót, fél apróra vágott karalábét, és egy pici karfiolt apró rózsákra szedve, és sót, ízlés szerint, majd jól összekeverjük.
Egy zománcozott közepes tepsit zsírozunk, a darált hús felét szétnyomkodva beletesszük. rákenjük a sárgarépás-zöldséges keveréket és befedjük a darált hús másik felével.
Kevés forró zsírt, vagy olajat öntünk rá és szép pirosra sütjük. (A sütés első félórájában jó, ha a vagdaltat fóliával takarjuk)
Tepsiben szeleteljük fel nem túl forrón, húslapáttal kiszedjük és tálalhatjuk. .
A saláták jól kiegészítik.
Fotó: Pixabay
Megjegyzések
Megjegyzés küldése